Ciekawe sposoby wykorzystania kostki granitowej

kostka granitowa

Kostki granitowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nie ma się zresztą co dziwić, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę ich elegancki wygląd oraz stosunkowo łatwą dostępność. Warto również zaznaczyć, że granit to materiał charakteryzujący się dużą odpornością na ściskanie oraz zamarzanie, co czyni go wyjątkowo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. W dzisiejszym artykule podpowiemy Państwu, jak można ciekawe z niego korzystać. Zapraszamy do uważnej i wnikliwej lektury.

Murki oporowe

Wbrew powszechnie panującej opinii opinii, kostka granitowa znajduje szerokie zastosowanie nie tylko podczas układania chodników. Tego typu materiał sprawdza się również doskonale przy wykonywaniu konstrukcji murków oporowych, które odgradzać mogą skarpy i skalniaki lub wysokie rabaty kwiatowe od trawnika.

Donice

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kostka granitowa znajduje szerokie zastosowanie podczas tworzenia architektury ogrodowej. Materiał ten, dzięki wyjątkowej trwałości i eleganckiemu wyglądowi, można wykorzystać również do „produkcji” nietuzinkowych donic. W tym celu kostkę granitową należy ułożyć warstwowo – kwadratowo lub prostokątnie. Wysokość donicy ustalamy oczywiście indywidualnie, ale należy przy tym uwzględnić, co będziemy w niej uprawiać: rabaty kwiatowe, a może ozdobne drzewka?

Oczko wodne

Oczko wodne potrafi sprawić, że ogród prezentuje się jeszcze ładniej, a przy tym jest ulubionym miejscem zabaw dzieci. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby oczko zapierało dech w piersiach, to warto pomyśleć o wybrukowaniu jego krawędzi piękną kostką granitową. Na rynku znaleźć można obecnie szeroką gamę kolorystyczną tego typu produktów, co pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów wizualnych. Warto również przypomnieć, że kostka granitowa jest materiałem odpornym na działanie wody, a co za tym idzie, nie musimy się martwić, że zniszczy się na wskutek kontaktu z nią.