Popularne usługi brukarskie. Czym zajmują się fachowcy?

Popularne usługi brukarskie

Rynek usług brukarskich rozwija się wyjątkowo prężnie. Nie ma się zresztą co dziwić, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że obecnie coraz większą wagę przykłada się do projektowania terenów zielonych. Zależy nam na tym, aby otaczająca nas przestrzeń była nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. Czym zajmuje się brukarz i które usługi brukarskie cieszą się obecnie największą popularnością? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury.

Kim jest brukarz?

Brukarz – jak sama nazwa wskazuje – specjalizuje się w układaniu kostki brukowej. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyny obszar jego działalności. Brukarze zajmują się także usuwaniem płyt betonowych i starego bruku oraz przygotowują podłoże pod realizację zadań, remontów i innych tego prac.

Układanie kostki brukowej

Jak można się łatwo domyśleć, układanie kostki brukowej zaliczane jest do najpopularniejszych prac, które zlecane są brukarzom. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest to tak proste zajęcie, jak mogłoby się wydawać. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku odpowiednie ubicie gruntu. Źle przygotowane podłoże sprawi, że kostka będzie trudna w ułożeniu, a końcowa realizacja obfitować będzie w krzywizny i wyboje, co z pewnością nie przypadnie do gustu się zleceniodawcy.

Demontaż kostki brukowej i płyt chodnikowych

Brukarze zajmują się również demontażem kostki brukowej i płyt chodnikowych. Specjaliści doskonale zdają sobie sprawę, że tego typu prace najlepiej rozpocząć od samych krawędzi. W tym celu korzysta się z gumowych młotków i – w razie konieczności – kostkę podważa metalowym łomem.

Przygotowanie podłoża pod dalsze prace

Brukarze świadczą również wszystkie usługi, związane z przygotowaniem podłoża pod dalsze prace. Mogą to być m.in. wcześniej wspomniane roboty, mające na celu usuwanie starych chodników, kostki brukowej lub równanie terenu.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi układania kostki brukowej m.in. w Górze Kalwarii.