Wybór nawierzchni tarasowej

taras

Taras stanowi integralną część domu. To właśnie na nim, wraz z rodziną, spędzamy leniwe popołudnia i oddajemy się błogiemu relaksowi. Nie ma się więc co dziwić, że coraz większa liczba osób, decyduje się na wykonanie tarasu na własnej działce. Poza kwestiami architektonicznymi, ważny jest również wybór dobrej jakościowo, powierzchni. W czym możemy wybierać? Na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury!

Słowem wstępu

Znalezienie odpowiedniej powierzchni tarasowej nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Oczywiście bardzo ważny jest w tym przypadku walor estetyczny, ale nie może być on jedynym kryterium wyboru. Trzeba bowiem pamiętać, że powierzchnia tarasu narażona jest na działanie stale zmieniających się warunków atmosferycznych. Mając to na uwadze, powinnyśmy zadbać, aby była odporna na działanie deszczów, gradu czy śnieżyc. Idealny materiał to taki, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i termiczne.

Popularne materiały do wykonywania nawierzchni tarasowej

Jak można się domyśleć, królową polskich tarasów, jest oczywiście oferowana przez nas w Piasecznie kostka granitowa. Stosunkowo niedroga, wyglądająca elegancko i doskonale wkomponowująca się w architekturę każdego domu, jest chętnie wybierana przez mieszkańców domów jednorodzinnych. Równie dużą popularnością, przede wszystkim przez wzgląd na doskonały efekt wizualny, cieszą się nawierzchnie drewniane. Należy jednak pamiętać, że drewno zaliczane jest do grupy materiałów, wymagających szczególnych zabiegów. Jeżeli więc zdecydujemy się na taki sposób wykończenia tarasu, musimy liczyć się z tym, że będzie on nieco trudniejszy w pielęgnacji, aniżeli kostka brukowa. Uznaniem klientów cieszą się również płyty tarasowe. Ich największą zaletą jest to, że doskonale imitują inne materiały i posiadają doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz termicznymi.