Jak wybrać firmę brukarską?

Kostka brukowa

Układanie kostki brukowej wymaga fachowej wiedzy i umiejętności, mimo to wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie prac brukarskich. Niestety efekt nie jest zazwyczaj zachwycający. Nawet jeśli nowa powierzchnia wygląda ładnie, to bez prawidłowego ułożenia kolejnych elementów szybko ulega degradacji. Dlatego pracę warto powierzyć doświadczonym pracownikom firmy brukarskiej.  Dzięki temu będziemy mieli pewność, że prace zostały wykonane właściwie, a doskonały efekt utrzyma się przez następne lata.

Odpowiednia kostka brukowa

Kostki brukowe powinny być wytwarzane zgodnie z europejską normą PN-EN 1238 – „Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań”. Zawiera ona wszystkie niezbędne wymagania, które są konieczne do wyprodukowania materiału na trwałą i elastyczną powierzchnię. Zawarte są w niej między innymi informacja o jakości stosowanych kruszyw oraz trwałych materiałów barwiących. Szukając odpowiedniej nawierzchni z kostki brukowej wokół domu należy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne materiałów. Koniecznie trzeba mieć na uwadze właściwości techniczne i przeznaczenie. Innymi słowy kostkę dobieramy do funkcji, jaką będzie pełniła nawierzchnia. Kostki o grubości 4 cm przeznaczone są pod ruch pieszy. Można Je układać także na tarasach czy alejkach ogrodowych. Te o grubości 6 cm to idealny materiał na nawierzchni eksploatowane intensywniej. Z kolei wszędzie tam, gdzie występują naprawdę duże obciążenia zaleca się materiał o grubości od 8 do 10 cm. Kolejnym ważnym aspektem wyboru kostki brukowej jest jej odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a przede wszystkim mrozu.

Firma świadcząca usługi brukarskie

Kiedy wybierzemy odpowiednią kostkę brukową przychodzi czas na zatrudnienie firmy, której pracownicy ułożą materiał. Wybierając wykonawcę robót brukarskich należy zwrócić uwagę na doświadczenie i umiejętności pracowników danej firmy. Warto poprosić o przedstawienie referencji przedsiębiorstwa, wystawione przez poprzednich klientów. Aby wybrać najlepiej przyda się również, aby firma przedstawiła portfolio wykonanych nawierzchni oraz wstępny kosztorys.

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi układania kostki brukowej m.in. w Tarczynie.